Kam dál s meet.vpsfree.cz, aneb nový software i hardware

Když spustíte novou službu, musíte se o ni starat. Někdy se rychle ukáže, že je to složitější, než jste si mysleli.

Před dvěma týdny jsme spustili videokonferenční server na adrese meet.vpsfree.cz. Ukázalo se, že je s tím spojená spousta starostí.

Věc se má tak, že se zase jednou potvrdilo, že „stable“ vůbec není stable, ale znamená to ve skutečnosti „vývojář netuší, co dělal včera,
natož aby si vzpomínal na něco před dvěma lety“. Čili stable verze není vůbec podporovaná a je dávno opuštěná, to je ten hlavní problém.

Nikde se o ničem nedočtete, zkrátka velké zmatky. Jediná pravda jsou gitovské repozitáře. Ovšem na to musíte mít tu aktuální verzi.

Takže jsme nakonec došli k tomu, že si všechno sestavíme z aktuálních git verzí a budeme si to tak udržovat. Mělo by se to mimo jiné projevit také nižší zátěží na CPU.

Taková maličkost, že by třeba napsali, že ta „stable“ verze umí šifrovat jen velmi slabým protokolem DTLS 1.0… Jedním slovem parádička, práce jak na kostele.

Takže děláme na tom, abychom to nasadili celé úplně znova a lépe. Pak už bude správně fungovat vykopávání nefunkčních kontaktů. To se nám teď nedaří rozjet se starým Prosody.

Také jsme objednali nějaký nový hardware, který by snad v pátek měl dorazit. Příští pondělí už bychom měli stíhat zas úplně jiné množství uživatelů.

Každopádně s nějakou větší propagaci budeme asi dál opatrní, hlavně aby to fungovalo členům a jejich rodinám, když si mezi sebou chceme volat. My to na škálování připravíme během tohohle týdne a pak uvidíme, kdo přispěje jakým hardwarem.

Pravděpodobně spustíme videobridge v dalších sítích, kde jen budeme moci. FIT ČVUT, SiliconHill a Faster zatím hlásí, že by dodali nějaký hardware na dálku. Nejdřív ale
musíme dát do kupy tuhle základní instalaci.

6 comments

    1. VPS znamená Virtuální Privátní Server, to je typ serveru. Jestli máte na mysli službu meet.vpsfree.cz, ta umožňuje během hovoru vysílat místo obrazu z kamery vysílat obsah libovolného okna. Přepíná se to ikonou vlevo dole, můžete tak ostatním ukázat třeba prezentaci.

  1. Caute, velmi moc vam fandim. Ked som videl na root.cz ze ste spustili sluzbu pre hocikoho a zdarma, oblial ma studeny pot. Asi tri dni pred tym som chcel pre seba jitsi nasadit a ked som videl to vase, rozmyslel som si to. Obrovsky vam vsetkym dakujem za meet.vpsfree.cz! Drzim palce pri nasadzovani novej verzie. Teraz po par dnoch fungovania viete odpovedat ci je lepsie firefoxy sa uplne vyhnut? Dakujem.

    1. Je to psané v příspěvcích na předchozích stránkách. S Firefoxem jsou problémy. Mě se přetížil asi při pátém uživateli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *