Posilujeme meet.vpsfree.cz, máme dva nové servery

Zájem o meet.vpsfree.cz je velký, z čehož máme obrovskou radost. Zároveň to ale znamená spoustu práce na naší straně. Přinášíme čerstvé zprávy z boje.

Ke službě meet.vpsfree.cz jsme přidali dva nové fyzické servery, což znamená 24 procesorových jader navíc. Půjčil nám je Honza Panoch, který servery donesl až do našeho datacentra. Díky! Kdybyste potřebovali a narychlo sháněli nějaký hardware, Honza je ten správný člověk.

Zároveň jsme server rozsekli na dvě instance videobridge, protože jedna velká moc dobře neškáluje.

Prosody jsme aktualizovali na verzi 0.11, tedy už funguje mod_muc_allowners, tj. všichni můžou kohokoliv vykopnout z místnosti. Hodí se to zejména na duchy, tedy odpojené klienty.

Tři videobridge běží na TCP portu 443, jeden má TCP zakázané úplně. Doufám, že to bude fungovat dobře. Je to kvůli tomu, že na meet.vpsfree.cz obsadil už port 443 web server nginx a na alternativní port 4443 nevidí zas tolik lidí. Doufám, že to zlepší dostupnost za devatero firewally a NATy – reportuje prosím problémy na podpora@vpsfree.cz.

Celkové máme ještě tři servery od Honzy Panocha v rezervě – to je minimálně dalších 24 jader celkem. Předevčírem jsme objednali další dva 20jádrové servery, které by měly být v datacentru v pondělí.

Potom je v plánu s Martinem Milatou to celé znovu nasadit na všechen ten hardware pod taktovkou NixOS, čímž se celá správa stane o hodně škálovatelnějši a já budu moct v klidu spát, možná i v noci…

Odhadována kapacita teď asi 1000 lidí volajících najednou. Příští týden se dostaneme zřejmě na dvojnásobek, čímž bychom konečně narazili na limit našich posílených linek.

Pokud bude něco zlobit déle než pár hodin, určitě o tom dejte vědět. grafy z provozu jsou vidět veřejně. Schválně, jestli do nich dokážete koukat déle než já.

5 comments

  1. Dobrý den, pravidelně jsem od spuštění meet.vpsfree konferoval každou neděli s našimi kamarády (4), včera se každý z nás připojil, ostatní viděl jako prázdná okna bez obrazu i zvuku (nebylo vypnuto). Nezměnili jste něco? Díky

    1. Bohužel jsme zaznamenali částečný výpadek, který znemožňoval navázání audio a video komunikace. Server fungoval jen částečně v režimu chatu. Už je to ale v pořádku a všechno běží.

  2. Dobrý den, v naší škole promýšlíme využití meet.vpsfree.cz v případě distanční výuky. V nejexponovanějších časech by to znamenalo až 30 konferencí najednou. Je to vzhledem ke kapacitě vpsfree OK, anebo je jistější využít jit.si? (Raději bychom vpsfree, je to jednodušší). Děkuji za odpověď.

      1. Děkuji. A navíc oceňuji sdílený dokument (pad) s možností kdykoliv se k němu vrátit, zkopíruji-li si odkaz před opuštěním místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *