Spouštíme video hovory na meet.vpsfree.cz, zdarma a bez registrace

Spouštíme platformu pro video hovory, která je dostupná veřejnosti. Pro organizování porad, výuky, virtuálních setkání a čeho bude potřeba.

Současná situace vyžaduje, aby se lidé co nejméně osobně setkávali. Z toho plyne poptávka po videokonferenčních službách. Rozhodli jsme se nabídnout otevřené řešení využívající naši infrastrukturu. Už teď si můžete volat, nepotřebujete k tomu žádné speciální nástroje, budete potřebovat jen webový prohlížeč.

Stačí otevřít adresu meet.vpsfree.cz, vybrat si název místnosti pro setkání a tím do ní vstoupit. Pokud totéž udělají další účastníci, vznikne video konference a můžete si povídat. Takhle snadné to je, není třeba žádná registrace, placení, cokoliv dalšího.

Před použitím si prosím zkontrolujte nastavení mikrofonu, zejména jeho hlasitost. Zbytečně vybuzený mirofon způsobí v místnosti rachot a vyleká další uživatele.

Místnost je možné uzavřít pomocí hesla, stejně tak je možné použít sdílení plochy nebo jen textový chat. Využití je na vás. Veškerá komunikace je šifrovaná, nesbíráme o ní žádná data a necpeme je nadnárodním korporacím.

Pro mobilní telefony existují aplikace (App Store a Google Play), ve kterých je potřeba jen v nastavení zvolit server meet.vpsfree.cz a případně si vybrat přezdívku. Zbytek pak funguje stejně jako na webu.

Pokud byste si chtěli pořídit podobné videokonferenční řešení na vlastní infrastruktuře, pak vězte, že jde o instalaci Jitsi Meet.

13 comments

 1. Výborně! povedlo se vám nějak vyřešit CPU náročnost na serveru? Případně vznikající packetloss, latence a vypadávající video co se objevuje od 8 účastníků výš? děkuji

 2. Tak jsem to teď testoval a nějak se mi nepřenáší obraz. Zkoušel jsem meeting NB vs mobil (meet aplikace) a NB vs chrombook (firefox). Lokálně obraz z kamery vidím, ale na druhém zařízení ne.
  A ještě jsem se přihlásil i v ff anonymním režimu, jako uživatel Anonymous a ten mi tam teď visí jako správce.

   1. Pavle teď mi psal jeden učitel, že by tenhle skvělý nástroj chtěl použít jako takový projektor, že on by vysílal zvuk a obraz z počítače, a studenti by ho sledovali. Jen sledovali, protože ti studenti nemají webkamery ani mikrofony, ale prý to tak nefunguje. Je možné nástroj takhle použít? Včera jsem o vpsfree a tomhle nástroji mluvil na webináři pro učitele, tak snad jsem aspoň trochu přispěl k propagaci téhle skvělé práce!

    1. Ve čtvrtek 9:30 jsem to zkoušel se svými žáky. Žáci opravdu nemají webkamerky a nebo je nechtějí pouštět. Ale mikrofon puštěný měli. To že jsem některé neviděl není moc psychologicky příjemné.
     Při vstupu 4 žáka se mi sekl prohlížeč, po restartu to jelo, ale probliklo tam „internet issue“. Spotřeba paměti Firefoxu 2 GiB. Provoz na Win10. Jel jsem z domácího připojení jen download/upload 8/2 Mbit/s.
     Zatím se na vysílání výuky (to jest jedním směrem) nechystám. Použití v mém případě vidím vhodné pro konzultace k úkolům, které zasílám tj. žáci se připojí a já provedu shrnutí myšlenek a žáci pak dávají dotazy.

 3. Prosím, o malý technický úvod, který by mi pomohl zvážit využití – chci provádět konzultace (vzájemná interakce) se žáky (teoreticky až 30 účastníků). Určitě musí vidět oni mne. Z jejich strany mikrofon a u některých video.
  Utáhne to váš systém?
  Jaké jsou technické požadavky na mojí straně: procesor, paměť, internetové připojení)?
  Každý účastník tahá tolik přenosů kolik účastníků je připojeno? Nebo zakladatel místnosti slouží jako server, který je nejvíce vytížený (během i datově)?
  Je doporučený nějaký prohlížeč?
  Zkoušel jsem to a při připojení 4 žáka se mi sekl prohlížeč, ale nevím proč. Po restartu jsem zahlédl text „internet issue“ nebo tak něco. Nevím, jestli se sekl kvůli paměti (prohlížeč obsazoval 2 GiB) nebo kvůli internetu (download/upload 8/2 Mbit/s).
  Pokud by byl problém pouze internet, tak to mám možnost řešit.

 4. Jitsi nemá rádo Firefox: https://community.jitsi.org/t/jitsi-meet-complains-firefox-is-too-old-in-debian-10-2/21040/3

  Ve Firefoxu to má pár bugů: One of the main issue that people see is that there is no media at all, no incoming and no outgoing and you need to refresh. As there is also no simulcast enabled it can increase overall bandwidth in the meeting that can degrade quality for the rest of the participants.

  Ten druhý bug bude zřejmě můj problém.

 5. Ahoj,
  díky za to co děláte. Vypadá to dobře, jen teď dopoledne dnes se nemůžu dostat do místnosti (včera a dnes ráno OK). Hlásí to, že „Bohužel, něco se pokazilo“ a zkouší to kolem dokola… V jiné místnosti je to cajk. Co s tím?

 6. Funguje to na bázi WEbRTC / P2P ? Slouží vps free k sestavení spojení – předání parametrů (STUN / ICE) nebo přes něj de i obraz/zvuk? A pokud ano, je i multiplexován (aby to ke klientům šlo z jednoho místa)… V tom případě si pak nedokážu představit náročnost a kolik to utáhne sessions

 7. Príma, děkuji. Je ale možný převrátit kameru? Když chci někoho učit na klavír, tak je to docela v háji :). Nechci se vidět a snímat jako v zrcadle. U klavíru je to velmi na obtíž, hraji C, D a přitom ruka směřuje doleva 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *