Vánoční dárek: zdvojnásobili jsme kapacitu disku na 120 GB

Vánoce jsou tu trochu dřív – připravili jsme pro vás dárek v podobě dvojnásobné kapacity disku ve VPS.

Vánoce jsou čas dávání dárků, takže jsme se rozhodli vám také jeden takový trvalý a hodnotný dát: prošli jsme plán upgradu hardware a současný stav dovoluje dát okolo 120 GB všem se stejnými parametry, co se zálohování týče. Čili jsme to udělali rovnou tak – z 60 GB diskového prostoru navyšujeme všem na 120 GB.

Současné rozložení zaplnění disku ve VPS vypadá takto:

Vyuziti_disku

Průměrně užíváte 15,8 GB prostoru, tedy přibližně čtvrtinu původní kapacity. Medián je ale jen 7,5 GB, takže polovina členů se vešla do 15 %. Celkem 22 členů si navýšilo členský poplatek a zvýšilo si kapacitu nad původních 60 GB.

Drtivá většina těchto členů se nově vejde do limitu 120 GB a členský poplatek jim bude snížen na standardní hodnotu. Těm několika zbývajícím, kteří mají zaplaceno ještě více, bude patřičně částka snížena, protože si nově budou připlácet o 60 GB méně. Případné přeplatky se použijí k prodloužení členství.

Pokud váš dataset vyplňuje celou kvótu, byl vám automaticky zvětšen. Pokud jej máte úmyslně zmenšený, jeho velikost se nezměnila. Zdvojnásobila se vám ale kvóta a je na vás, jak si nové místo mezi datasety rozdělíte. Máte v každém případě navýšeny zdroje, které máte právo rozdělovat. Vidíte je v vpsAdmin → Members → Detaily → Cluster resources.

Produkce_120_GB

Pokud máte produkční data na NAS (máte tam dalších 250 GB místa) a teď se vám vejdou do VPS, přesuňte si je. Jednak ušetříme zbytečnou síťovou zátěž a jednak zvedneme spolehlivost aplikace, která visí na dostupnosti nodu a ještě síťového úložiště k tomu.

Přejeme vám klidný a pohodový advent.

Advent

2 comments

  1. Vďaka, super prístup a kvalitné služby vpsFree.cz môžem odporučiť, verím že kvalita služieb s narastajúcim počtom členov neutrpí. Prajem pekné sviatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *